آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش کسب مهارت در موفقیت برای پیشرفت و پولدار شدن ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

24 نکته‌ی ضروری برای رسیدن به هر هدفی


24 نکته‌ی ضروری برای رسیدن به هر هدفی

پروفسور «ویلیام جیمز» در این باره می‌گوید:
«تقریباً در تمام زمینه‌ها، علاقه‌ی مفرط باعث موفقیت می‌شود. اگر علاقه‌ی کافی و راستین وجود داشته باشد، موفقیت قطعی و حتمی است. اگر آرزوی ثروتمند شدن دارید به این آرزو خواهید رسید. اگر خواستار علم و دانش و هنر باشید حتماً عالم و دانشمند و هنرمند خواهید شد، مشروط به اینکه واقعاً به آن چیزی که آرزویش را دارید علاقه‌مند باشید، خواست خود را بشناسید و در آن واحد خواستار رسیدن به صدها آرزوی ضد و نقیض نباشد».

امروز یک مقاله‌ی متفاوت برایتان تدارک دیده‌ایم. ۲۴ نکته‌ای که اگر همیشه در ذهن‌تان داشته باشید و واقعا به تعداد زیادی از آن عمل کنید واقعا به تعداد زیادی از رویاهایتان خواهید رسید.

۲۴ نکته‌ی فوق‌العاده برای رسیدن به هر خواسته‌ای که حتما باید آن‌ها را جایی یادداشت کنید

1- خود را عادت دهید که از موکول کردن کارها به فردا بپرهیزید و به دلایلی مانند اینکه فلان کار وقت گیر است. از انجام آن سرباز نزنید. این کار را می‌توانید حتی از انجام کارهایی نظیر تعمیرات وسایل خانه و نوشتن نامه به دوستان، که همیشه منتظر یافتن وقت مساعد برای انجامش هستید، شروع کنید. 

2- فکرتان را روی موضوع اصلی که در واقع محور علاقه‌ی اصلی شما است، متمرکز کنید.

3- با این احتمال که کار، در همین یک امروز به اتمام نخواهد رسید، آن را به فردا نیندازید.

4- پیگیری مستمر در کارها را به عنوان یک عادت پسندیده در خود پرورش دهید.

5- کاری را که مورد علاقه‌تان قرار گرفته و با ارزش و مفید است. طوری شروع کنید که امکان بازگشت از نیمه‌ی راه برایتان وجود نداشته باشد.

6- به خودتان تلقین کنید که هدف هر قدر مهم و رسیدن به آن دشوار باشد، برای شما غیر قابل دست یافتن نیست.

7- هرگز نگویید نمی‌توانم، شما که امتحان نکرده‌اید که می‌توانید یا نه، پس چطور از نتوانستن حرف می‌زنید؟

8- از انجام کارها ترس به خود راه ندهید و از بیم شکست دست روی دست نگذارید، چون تازه در صورت شکست، همان وضعی را خواهید داشت که امروز، یعنی قبل از شروع کار دارید. پس در آن صورت هم چیزی را از دست نخواهید داد.

 9- اعتماد به نفس خود را از دست ندهید، قبول شکست همیشه با اندیشه‌ی شکست شروع می‌شود.

10- اطلاعات لازم را در مورد کارهای مورد علاقه‌ی خود به دست آورید با این اطلاعات اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد، چون راحت‌تر می‌توانید توانایی‌های خود را با مسائل مورد نیاز کار بسنجید.

11- به خودتان ایمان داشته باشید. هرگز فکر نکنید از دیگران کمتر هستید.

12- در برابر اظهار نظر دیگران اعتماد و اعتقاد خود را از دست ندهید. فرضاً اگر نظریه‌ی جدیدی را با دوستان خود در میان می‌گذارید، به طور معمول آن‌ها برای جلوگیری از وارد شدن زبان به شما، اول مشکلات عملی کردن آن نظریه را مطرح می‌کنند، که همین مطرح شدن مشکلات منجر به دلسرد کردن شما می‌شود. اما هرگز در مقابل چنین مسائلی عقب ننشینید. البته با دقت و توجه کامل، جوانب کار را در نظر بگیرید. ولی اصل موضوع را رها نکنید.

13- از مشورت با افرادی که به صداقت و دوستی آن‌ها ایمان دارید کوتاهی نکنید. چون برای یک نفر مقدور نیست که همه چیز را شخصاً تجربه کند، لذا مشورت با دیگران به طور غیر مستقیم یعنی استفاده از تجربیات آن‌ها.

14- خودتان را عادت بدهید که دقایقی از وقتتان را در شبانه روز به فکر کردن و سنجش اعمال گذشته و برنامه‌های آینده‌تان اختصاص بدهید.

15- وقتی افکار ناخوشایند و منفی و آزار دهنده به مغزتان هجوم می‌آورد با مطالعه و یا پرداختن به کارهای مفرح و ورزش، از چنگ آن فکرها خلاص شوید. در اینگونه موارد حتی فکر کردن به موقعیت‌هایی که تا امروز در زندگی داشته‌اید، می‌توانید مفید باشد.

16- در هیچ مرحله‌ایی از کار، از تجزیه و تحلیل وضعیت کار غافل نشوید.

17- نیروهای خود را روی یک هدف که بیشتر مورد علاقه‌تان است متمرکز کنید.

18- فکر کردن در مورد مسائل آینده را با خیال‌پروری توأم نکنید. اگر چه خیال‌پروری به علت آرامش و لذتی که به انسان می‌دهد در بسیاری از موارد ناخواسته خود را تحمیل می‌کند ولی شما می‌توانید با برخورداری از واقع بینی و حقیقت‌نگری، اسیر چنگال آن نشوید.

19- سعی کنید اهدافی را که برای خود انتخاب می‌کنید به صورت یادداشت روی کاغذ آورید و در واقع در مواقع مقتضی نزد خود برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

20- از مواردی که به طور نسبی یا کامل در آ‌ن‌ها موفقیت به دست آورده‌اید، برای فهمیدن میزان کارآیی خود در امور با اطلاع شوید.

21- برای رسیدن به اهدافتان جدول زمان بندی شده درست کنید و سعی داشته باشید از جدول عقب نمانید اگر چه برایتان دشوار باشد چون بعد از مدتی تحمل زحمت در این راه، حتماً از جدول جلو خواهید افتاد.

22- مراقب باشید که موانع کوچک دلسردتان نکند. تا جای ممکن سعی کنید که اشتباه نکنید، موانع قابل رفع هستند.

23- خواست‌های خود را نیمه کاره، به دلیل یک میل تازه رها نکنید.

24- حقایق را بپذیرید و در مواردی که حقیقت ممکن است برایتان تا ناخوشایند باشد، از آن گریز نداشته باشید.

رسیدن به اهداف برای همه امکان پذیر است. اصول ذکر شده در بالا به شما کمک خواهد کرد تا از مسیر ارزشمند اهداف خود منحرف نشوید و همیشه در جهت درست مسیر خود قدم بردارید. من این امید را داریم که شما نیز به تک تک خواسته‌های خود خواهید رسید.

  انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 114

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما