آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش کسب مهارت در موفقیت برای پیشرفت و پولدار شدن ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

چگونه راه های پولدار شدن را بیاموزیم؟


چگونه راه های پولدار شدن را بیاموزیم؟

راه های پولدار شدن چیست؟
پیدا کردن راه های پولدار شدن تقریبا آرزوی همه است. حتی بسیاری از کسانی که چندان اهمیتی برای رفاه و تجملات قائل نیستند، پول را برای اهداف خیرخواهانه می خواهند. راه های پولدار شدن در تمام دنیا یکسان نیست. خیلی عوامل روی آن تاثیر می گذارند. از شرایط جغرافیایی و طبیعی گرفته تا فرهنگ مردم و وضع اقتصادی آن کشور. شما چه روش هایی را برای پولدار شدن می شناسید؟ سخت کار کردن، برنده شدن در قرعه کشی یا دریافت ارث؟
همین جا این موضوع را با هم روشن کنیم که باید فقط به خودمان متکی باشیم. اگر ارثی رسید یا جایزه ای برنده شدیم که عالی می شود، اما نباید منتظر آنها بنشینیم. مطمئن باشید در هر شرایط اقتصادی و سیاسی هم روش هایی برای توسعه کسب و کار و ایجاد ثروت وجود دارد.
از یاد نبرید که: در زمان رکود اقتصادی شانس توسعه کسب و کار بیشتر است.
چرا؟ چون در این زمان خیلی ها دست از تلاش برمی دارند، کسب و کار خود را ترک می کنند یا انقدر ناامید هستند که اصلا چیزی را شروع نمی کنند. در نتیجه، در هر زمینه رقیبان کمتری هم وجود دارد.

نیازها را ببینیم و بشناسیم
شاید تمام مردم برای کالاها و خدمات لوکس پول خرج نکنند، اما برای رفع نیازهایشان از خرج کردن دریغ نمی کنند. این یکی از راه های پولدار شدن است. بهترین دستیاران و راهنماهای شما در این مسیر، چشم ها و گوش هایتان هستند. در زندگی روزمره مردم دقیق شوید. از چه چیز ناراحت هستند؟ چرا غر می زنند؟ چی وقت و انرژی شان را می گیرد؟ تمام مواردی که مشاهده می کنید می توانند ایده یک استارت آپ باشند. احتمالا شما هم حداقل یک بار از خدمات تاکسی های اینترنتی یا سفارش غذای آنلاین استفاده کرده اید. شاید گاهی هم با یک حساب سرانگشتی ثروتی که به جیب صاحبان این اپلیکیشن ها می رود را تخمین زده باشید. البته ممکن است بگویید استارت آپی در آن حجم و اندازه نیاز به زیرساخت ها و روابط قوی دارد. اشکال ندارد! شما کار خود را از مقیاس کوچک و حتی محلی شروع کنید!


اقدام فوری بکنید
هرچقدر روی این موضوع تاکید کنیم باز هم کم است. اقدام فوری یکی از راه های پولدار شدن است. به عبارت بهتر، یکی از پیش نیازهای اساسی برای پولدار شدن است. ایده ها مثل پرنده های نامرئی در فضا پرواز می کنند. شاید شما اولین نفری باشید که یکی از آنها را شکار می کنید، اما آخرین نفر نخواهید بود. در این بین، کسی موفق می شود که فاصله ایده پردازی و اقدام عملی کوتاهی داشته باشد. اگر نه، یک نفر دیگر این کار را خواهد کرد. تا به حال شده تبلیغ اپلیکیشن یا مرکز خدماتی را ببینید و با خودتان بگویید :«من هم این ایده را داشتم؟!» خب، می بینید که فقط داشتن یک ایده شما را به موفقیت و ثروت نمی رساند! باید قدم بردارید! شاید یکی از اولین قدم ها این باشد که ارتباطات جدید ایجاد کنید؛ یا افرادی را پیدا کنید که می توانند کمکتان کنند. داشتن ارتباطات گسترده از راه های پولدار شدن است. ما توصیه نمی کنیم بی گدار به آب بزنید. بلکه می گوییم اگر بخواهید تا زمانی که همه شرایط جور شوند صبر کنید، ممکن است بازنده شوید.

برای پولدار شدن کارها را به شکل متفاوتی انجام بدهید
شاید شما مثلا رستوران داشته باشید و امکان یا تمایل تغییر شغل را نداشته باشید. پس برای پولدار شدن باید کاری را انجام بدهید که دیگر رقیبان انجام نمی دهند!

برای کار خود ارزش افزوده ایجاد کنید
تلاش کنید با ارائه محصول و خدماتی بیشتر یا متفاوت، مشتری را خوشحال کنید. به این شکل در ذهن او می مانید و احتمال وفاداری او را بالا می برید. مثلا همراه با هر سفارش، یک دسر خوشمزه و رایگان بفرستید. بعد از هر خرید با مشتری تماس بگیرید و انتقاد و پیشنهادش را بشنوید. حتی می توانید یک یادداشت دست‌نویس با محتوای «نوش جان» برای آنها بفرستید. شاید این اقدامات به نظر غیرضروری یا ناچیز برسند، اما همین قدم های کوچک هم تاثیرات بزرگی ایجاد می کنند.

استفاده از دانش خود یکی از راه های پولدار شدن است
حتما شما هم متوجه شده اید هرازگاه تب یک محصول یا خدمات در جامعه بالا می گیرد. در این زمان خیلی افراد بدون داشتن مهارت و دانش کافی در آن زمینه، سرمایه خود را وارد آن مسیر می کنند. شاید تصور کنید خب وقتی بازار گرم است، چرا نباید این کار را بکنند؟ مگر این خودش یکی از راه های پولدار شدن نیست؟ جواب ساده است: زمانی که تب بازار سرد شود آن افراد ضرر کرده و حتی شکست می خورند؛ چون تجربه و علم کافی را برای حفظ کسب و کاری که راه انداخته اند ندارند. حرفه ای را انتخاب کنید که درباره آن تحصیلات، تجربه یا اشتیاق بالایی دارید. سعی کنید رج به رج آجرهای دیوار را محکم و قوی بسازید. شاید زمان بیشتری ببرد و دیرتر به سود چشم‌گیر برسید، اما با لرزه های گاه به گاه بازار شکست سهمگین نخواهید خورد.

به یاد بسپارید که…
پولدار شدن بیشتر از آنکه به شانس و اتفاقات خارج از کنترل ما بستگی داشته باشد، متکی به بینش و دانش ماست. حتی می توانیم آن را یک مهارت بدانیم. شاید شما هم کسانی را دیده باشید که فقط با ارائه ایده و نشان دادن مسیر به دیگران کسب درآمد می کنند. آنها خودشان وارد آن مسیر نمی شوند. شاید چون سرمایه اش را ندارند، شاید هم اصلا به آن علاقه ندارند. اما راه های پولدار شدن را به خوبی می شناسند و در این زمینه حرفه ای شده اند؛ پس می توانند به دیگران کمک کرده و آنها را راهنمایی کنند. آنها برای پولدار شدن مشاوره و پیشنهاد می دهند. البته شما هم می توانید با دنبال کردن اینستاگرام ما، گاهی چنین پیشنهاداتی را ببینید!

حالا که این مقاله را خواندید، برای ما از ایده هایی بگویید که اول به ذهن شما رسید اما بعدا توسط شخصی دیگر عملی شد. آن ایده کدام بود؟ وقتی متوجه شدید کسی دیگر آن را عملی کرده است چه احساسی داشتید؟ آیا فکر کردید او روابط و منابع قوی تری داشته است؟ آیا اقدام فوری در این میان نقشی نداشته است؟

منتظر خواندن تجربیات شما هستیم.

  انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 114

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما