آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش کسب مهارت در موفقیت برای پیشرفت و پولدار شدن ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

ثروتمند شدن با قرآن – خواندن کدام سوره از قرآن شما را پولدار می‌کند؟


ثروتمند شدن با قرآن – خواندن کدام سوره از قرآن شما را پولدار می‌کند؟

ثروتمند شدن با قرآن امکان‌پذیره؟
مگه خداوند پولدار و ثروتمند شدن رو دوست داره؟!
اکثر آدم‌ها فکر می‌کنند خدا ثروت رو دوست نداره و کسانی که در مسیر پولدارشدن قدم برمی‌دارن مورد ملامت خدا قرار می‌گیرند. اما اینطور نیست…. خداوند حب مال و ثروت رو فطری می‌داند و اصولاً همین میل غریزی ست که انسان رو به تلاش برای ثروتمند شدن راغب می‌کنه. غیر از خداوند کسی قادر نیست زمینه‌های کسب ثروت رو فراهم کنه. فقط خداوند روزی‌رسان است و مسیرهای کسب ثروت رو فراهم می‌کنه.

دو نگرش درباره ثروتمند شدن با قرآن
اگر ثروتمند شدن از نظر خداوند مشکلی دارد پس چطور برخی انبیاء الهی در زمان خود ثروتمند بودند؟ نکته اینجاست که دو دیدگاه نسبت به ثروتمند شدن وجود داره:
1.کسانی که مال و ثروت رو نعمت الهی می‌دانند و در نبودش بازهم شاکر خداوند هستند.
2.کسانی که مال و ثروت رو نتیجه دستاوردها و تلاش‌های خود می‍دانند و در بود و نبودش طغیانگرند.

قرآن ثروتمندانی همچون حضرت سلیمان (علیه السلام)، حضرت داوود (علیه السلام) و ذوالقرنین رو به عنوان افراد ثروتمند معرفی می‌کند. اونها مال و ثروت رو نعمت الهی دانسته و با دلبستگی به خداوند، ثروتشان رو در راه خدمت به دین خدا به کار بستند. اما از طرف دیگه کسانی چون قارون، فرعون و ابی‌لهب و به طور کلی مستکبران و ظالمانی قرار دارند که علاقه بیش ازحدشان به مال، اونها رو تبدیل به طغیانگر کرده. نگرش گروه اول اینه که مال و ثروت، رحمت و فضل الهی است. گروه دوم از جمله قارون ثروت رو دستاورد خود می‌دانند و اصل امانت و نیز مبدأ و معاد رو فراموش کرده و با لذت‌های حیوانی مست می‌شوند. قرآن هر دو نگرش رو در قالب مثال زیبایی از دو باغ پر ثمر بیان می‌کنه. مالک اولی اون رو نعمت خدا می‌داند – و باغ برایش باقی می‌ماند – و دیگری منکر اراده‌ الهی شده و باغ وی نابود می‌شود. قرآن کسانی رو که دیدگاه دوم دارند، نکوهش کرده و ثروت رو زمینه‌ طغیان اونها میداند. پس این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم در کدام دسته باشیم. در قرآن کریم حدود ۴۰۰ آیه در تشویق به کار و تلاش و بیان ارزش و اهمیت کار و تلاش وچود دارد. حتی خداوند نیز برای موفقیت و ثروت، بندگانش رو به تلاش و کوشش دعوت می کند. 

این سوره ها را بخوانید تا راه ثروتمند شدن با قرآن برای شما باز شود
برای ثروتمند شدن با قرآن خواندن چند سوره سفارش شده است:

۱- سوره واقعه:
این سوره شاید معروف‌ترین سوره باشه که برای گشایش کارها و همچنین افزایش رزق و روزی معمولا شب ها قبل از خواب خوانده می‌شود. همچنین می‌توانید این سوره رو بدین شکل بخوانید: از جمعه شب، هرشب ۳ مرتبه سوره واقعه را بخوانید و به شب جمعه (پنجشنبه شب) که رسیدید آن را ۸ مرتبه بخوانید و تا ۴۰ روز اینکار رو انجام دهید.

۲- سوره یس:
برخی افراد صبح ها بعد از نماز صبح، خواندن سوره یس و شب ها قبل از خواب خواندن سوره واقعه را برای گشایش روزی مجرب می‌دانند.

۳- سوره ق:
گفته‌اند که در هیچ خانه‌ای هر روز تلاوت سوره «ق» نمی‌شود مگر آن که صاحب آن خانه همیشه با دولت و عزت و سعادت و کرامت بوده باشد و از ذلت محفوظ بماند.(درمان با قرآن، ص ۱۰۲)

از امام باقر علیه السلام نیز درباره ثروتمند شدن با قرآن روایت شده است: هر کس در نمازهای واجب و یا مستحب خود سوره «ق» را قرائت نماید خداوند در روزی او، وسعت ایجاد کرده و در روز قیامت کتاب اعمال او را به دست راستش داده و از او به آسانی حسابرسی می‌کند. (ثواب الاعمال، ص۱۱۵) برای دولت و گشایش کارها باید این آیه را ۳۵۰ مرتبه بخوانید که از مجربات است: «قل ان الفضل بیدالله یؤتیه من یشاء و الله ذوالفضل العظیم» برای زیاد شدن روزی و عزیز شدن، روزی ۱۵ مرتبه این آیه را بخوانید. «یا الله المحمود فی کل فعاله» (درمان با قرآن، ص ۱۰۲)

۴- سوره ذاریات:
در روایت دیگری از امام باقر(ع) آمده است: کسی که سوره ذاریات رو قرائت می‌کند خداوند امور معیشتش را اصلاح می‌کند و به او روزی فراوان عطا می‌شود. (ثواب الاعمال، ص۱۱۵)

شیخ صدوق از حضرت امام صادق (ع) نقل کرده است که فرموده : هر کس سوره مبارکه ذاریات را روز یا شبش بخواند خدا معیشتش را اصلاح فرماید و او را رزق وسیعی عنایت نماید.

پولدار شدن با قرآن
آبادی و عمران زمین موجب افزایش رفاه انسان ها و موجب رشد اقتصادیه. رشد اقتصای در اسلام فریضه و عبادت محسوب میشه. و البته هدف از رشد، خودِ انسان و به کمال رسیدن اونه. پس پولدار شدن از منظر قرآن و دیدگاه الهی نه تنها نکوهیده و منفی نیست، بلکه تلاش برای آن توصیه هم شده. در این مسیر خواندن بعضی از سوره ها و آیات قرآن به ما کمک می کند. البته خداوند متعال زمانی به مال ما برکت می دهد که برای دستیابی به آن تلاش کنیم و البته صداقت داشته باشیم. 

۱–سوره صافات:
از امام صادق (علیه السلام) نیز روایت شده: هر که سوره صافات را در هر روز جمعه قرائت نماید، همواره در حفظ و امان الهی بوده و آفت‌ها و بلاها در زندگی دنیوی، از او دفع می‌شود. روزی فراوانی از جانب خداوند به او داده می‌شود و از سوی شیطان و حاکمان ستمگر، آسیبی به مال و فرزندان و بدن او نمی‌رسد؛ و اگر در همان روز یا شب جمعه بمیرد خداوند او را شهید به شمار آورده و در روز قیامت در شمار شهدا خواهد بود و در بهشت هم درجه با شهیدان است. (ثواب الاعمال، ص۱۱۲)

مرحوم طبرسی نیز در کتاب مکارم الاخلاق آورده است: در روایت است که سوره صافات برای دستیابی به شرف و جاه در دنیا و آخرت خوانده می شود. (مکارم الاخلاق، ص ۳۶۴)

۲–سوره طلاق:
برای وسعت رزق ۳ مرتبه این سوره خوانده شود. (مستدرک الوسائل، ج۱۳، ص۲۹۰)
برای وسعت رزق و روزی و رسیدن به مال، آیه ۲-۳ سوره طلاق را به این شکل ختم نماید: ابتدای ختم جمعه یا پنج شنبه یا دوشنبه باشد و اگر جمعه باشد بهتر است. تا چهل روز هر روز ۱۵۹ مرتبه آیه شریفه را بخوانید و بهتر است بعد از نماز صبح باشد . فقط در روز چهلم ۱۷۹ مرتبه باشد و در ابتدای ختم برای استجابت حاجت، غسل حاجت نموده دو رکعت نماز بخوانید و صد مرتبه صلوات بفرستید (در روز اول) و روز آخر بعد از اتمام، صد صلوات بفرستید. شک نکنید و ناامید نشوید و اگر بار اول به نتیجه نرسید تکرار کنید که انشاءالله به مراد می رسید. (قرآن درمانی روحی و جسمی، ص۲۶۰)

۳–سوره لیل:
در سخنی از رسول خدا (صلی الله علیه و اله وسلم) آمده است: هر کس سوره لیل را قرائت کند خداوند به اندازه‌ای به او نعمت عطا می‌کند تا راضی شود و او را از سختی و تنگی عافیت بخشیده و کارها را بر او آسان می کند. (مجمع البیان، ج۱۰، ص۳۷۲)
جهت رسیدن به فتوحات و زیادی مال ۴۰ شب هر شب ۴۰ بار سوره لیل را بخواند و چون به آیه: «ما لاحد عنده من نعمه تجزی» رسید آن را ۳ مرتبه بخواند و آنگاه سوره را تمام کند.(درمان با قرآن، ص۱۴۹)

در این مطلب سوره‌هایی برای پولدار شدن با قرآن برایتان بیان شد. البته همراه آن نیاز به اقدام داریم.

از تو حرکت از خدا برکت
هیچ گشایش و برکتی حاصل نمی‌شود مگر آنکه خود ما نیز قدم در مسیر گذاشته و تلاش کنیم. حتی در آیه های قرآن نیز تاکید شده است که در کارها و هدف ها مداومت و تلاش داشته باشید. زیرا خداوند افراد کاهل و تنبل را دوست ندارد. پس باید برای اهدافمان تلاش کنیم و با توکل به خدا به سمت آن ها حرکت کنیم. در این میان آنچه بین ما و دیگران تمایز ایجاد می‌کند، آموزش‌هایی است که به صورت مداوم و مشتاقانه دریافت و دنبال می‌کنیم. آموزش دیدن بخش اول و مهم تلاش برای پولدار شدن است که نباید آن را نادیده بگیریم.

  انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 270

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما