آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش کسب مهارت در موفقیت برای پیشرفت و پولدار شدن ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

۸ کتاب نوشته شده توسط میلیاردرهای جهان برای ثروتمند شدن


۸ کتاب نوشته شده توسط میلیاردرهای جهان برای ثروتمند شدن

شما هم دوست دارید ثروتمند بشوید؟ خب، چه کسی دوست ندارد! اما این موضوع انگار رازهای مگویی دارد که هر کسی از آنها آگاه نیست! درست است؟ از نظر ما این طور نیست! چشم‌ها و گوش‌های ما همیشه درس‌ها و فرصت‌های لازم را برای ثروتمند شدن دریافت می‌کنند، اما خود ما نسبت به آنها بی‌توجهی می‌کنیم! با این حال، بسیاری از ثروتمندان جهان کتاب‌هایی نوشته‌اند که در آن اصول ثروتمند شدن و راه‌هایی که خودشان طی کرده‌اند را شرح داده‌اند. در ادامه ۸ عنوان کتاب عالی را خواهید شناخت که توسط میلیاردهای معروف نوشته شده اند. مهم نیست کدام کتاب ثروتمند شدن را انتخاب کرده و می‌خوانید! بلکه مهم این است که به آموزه‌های آن عمل کنید.

معرفی کتاب ثروتمند شدن

اولین کتاب ثروتمند شدن که شما را پولدار می‌کند : بیندیشید و ثروتمند شوید.تاثیر و قدرت این کتاب شگفت‌انگیز است. یکی از ۵ کتاب پرفروش دنیا… ناپلئون هیل، نویسنده بزرگ دوران رکود اقتصادی آمریکا و مشاور رئیس جمهور روزولت، توانست با بیش از ۵ درصد از جمعیت ثروتمند مصاحبه کند. او نتایج این مصاحبه ها را در این کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای منتشر کرد؛ و این کتاب تبدیل به یکی از کتاب های پرفروش تمام دوران گردید. بیندیشید و ثروتمند شوید اولین کتاب موفقیت مالی دنیا از نظر تاجران و کارآفرینان است که به شما پیشنهاد می‌کنند حتما بخوانید. هیل در کتابش در مورد مهارت‌های بورس و سرمایه‌گذاری حرف نمی‌زند. بلکه در یافته های خود مشکل بزرگتری را در مسیر ثروتمند شدن پیدا کرد. ”دیوار ذهنی” که مردم را از ثروتمند شدن دور می کند! شاید با خواندن کتاب، در ابتدا قانون راز یا جذب به ذهن‌تان برسد و فکر کنید این یکی از همان کتاب‌ها است. مگر می‌شود فکر کنیم و پولدار شویم؟… پاسخ بله است اما نه به آن صورت که فقط با فکر کردن به ثروت رسید، بلکه منظور تغییر تفکر است. صرفا داشتن آرزو و رویا٬ افراد را ثروتمند نمی‌کند؛ اما هیل می گوید تمایل به ثروتمند شدن باید همراه با یک شور و اشتیاق برای به دست آوردن آن باشد. افراد ثروتمند و پولدار، دقیقا از همین روش ها استفاده می‌کنند که در این کتاب توضیح داده شده است. پس اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، ابتدا باید اصول ذهنی ثروتمند شدن را یاد بگیرید.

اسرار ذهن میلیونرها (ذهن ثروتمند)این کتاب به قلم تی هارو اِکِر می‌باشد. نثر اصلی کتاب بسیار ساده و روان است و خواندنش فرقی با تفریح کردن ندارد. آیا قادرید برای چند روز درباره هیچ چیزی غُر نزنید؟ یک روز چطور؟ جناب اِکِر بر این باور است که غُر زدن یا غُر نزدن همان چیزی است که پولدارها را از بی‌پول‌ها جدا می‌کند. چکیده این کتاب این است که همه ما از سنین کودکی، ذهنیتی درباره پول برای خودمان می‌سازیم و این ذهنیت ما را به خودش محدود می‌کند. رویاهایمان به ما می‌گوید قادریم چقدر پول در بیاوریم و با آن زندگی کنیم. آدم‌های بی‌‌پول، اغلب دارای ذهنیتی هستند که خودشان را قربانی می‌پندارند و دائم از این چیز و آن چیز گلایه دارند و مرد عمل نیستند؛ اما آدم‌های پولدار عمل‌گرا هستند. کتاب را که خوب مطالعه کنید می‌بینید پولدارها و بی‌پول‌ها از نظر ذهنی، ۱۷ تفاوت با هم دارند.

پدر پولدار، پدر بی پول: یک کتاب ثروتمند شدن معروف!تمایل دارید بدانید ثروتمندان، به فرزندانشان راجع به پول چه چیزهایی آموزش می‌دهند؟ پس حتما کتاب پدر پولدار، پدر بی پول را بخوانید. این کتاب، یکی دیگر از پرفروش ترین کتاب های ثروت آفرینی دنیاست. رابرت کیوساکی، این کتاب را پس از آنکه خودش مسیر ثروت آفرینی را پیمود که نوشته است. این کتاب قدم به قدم به شما آموزش می‌دهد ثروتمندان چه مسیری را برای ثروت آفرینی طی می‌کنند. کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» برای اولین بار به شما می‌گوید چطور قرض بگیرید تا ثروتمند شوید!

ثروتمندترین مرد بابِلاین کتاب به قلم جورج کِلَسون است. این کتاب نسبتا کوچک که در سال ۱۹۶۲ و در قالب داستانی خیالی نوشته شده است، درباره‌ی ثروتمندترین مرد دنیای کهن و ۷ درسی است که او به دو دوست خود می‌دهد تا بتوانند ثروتمند شوند. درس‌هایی که به هیچ وجه قدیمی نمی‌شوند. ثروتمندترین مرد بابل، داستان ثروتمند شدن یک کارگر بابلی است. اصولی که این کارگر به کار می‌برد تا ثروت هنگفتی تولید کند و بتواند برای همیشه از ثروتش استفاده کند. با خواندن این داستان، بدون اینکه بخواهید به خودتان فشار بیاورید، مفاهیمی نظیر «پول‌هایت را پس انداز کن» و «کمتر از چیزی که درمیاری خرج کن» با وجودتان عجین می‌شود.

کتاب پولدار شدن چهارم: پول – رهبر بازی باشیدقبلا آنتونی رابینز را با کتاب های انگیزشی می شناختند. اما با انتشار این کتاب کل دنیا متوجه شد رابینز نه تنها یک مربی انگیزشی درجه یک هست، بلکه یک مشاور مالی معرکه برای رهبران و فوق ستاره‌های دنیا هم هست. او به واسطه ارتباطاتی که با افراد متخصص، حرفه‌ای و ثروتمند دارد، نظر ۵۰ فرد ثروتمند دنیا را در رابطه با ثروت آفرینی جویا شده است. او توانسته یک راهکار قدم به قدم برای ثروتمند شدن پیدا کند که واقعا عملی و کاربردی است. این کتاب حاصل مصاحبه تک به تک آنتونی رابینز با افراد ثروتمند دنیاست. افرادی مثل وارن بافت، استیو فوربز و … از جمله کسانی هستند که سوالات صریح او را در این مورد که چطور (واقعا) ثروتمند شویم، جواب دادند. این کتاب به تازگی در ایران نیز منتشر شده است که می‌توانید تهیه کنید و بخوانید.

میلیونر اتوماتیک
این کتاب به قلم دیوید باخ است. چند‌بار تا به حال این نصیحت را شنیده‌اید: «اگر هر روز فلان خرج الکی را نکنی، سر سال ۱۰ میلیون ذخیره کردی؟» حرف اصلی این کتاب هم همین است. دیوید باخ می‌آموزد که میلیونر شدن راهی آهسته و پیوسته است و برای رسیدن به آن باید چیزهای کوچکی نظیر خرج‌های الکی روزمره را حذف کرد. به زبان خودمانی‌تر همان که می‌گوییم: قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود. البته علاوه بر اجتناب از این جور خرده‌خرج‌ها، این کتاب نصیحت دیگری هم دارد و آن این است که… درصدی از درآمدتان را خیلی سریع و قبل از اینکه به حساب صاحب‌خانه و اداره‌جات مختلف واریز کنید، پس‌انداز کنید. باخ اعتقاد دارد که برای پولدار شدن باید عادت ذخیره‌سازی را در خود نهادینه کنید. ااین کتاب در زندگی روزمره بسیار کاربردی است.

دانش ثروتمند شدن – کتاب پولدار شدن که به نویسنده راز کمک کرد!این کتاب اثر والاس دلویس واتلز است. این کتاب اصول ثروت‌آفرینی و زندگی بالنده را به طور کامل شرح می‌دهد. این کتاب نه تنها شامل نکاتی برای رسیدن به ثروت، بلکه برای رسیدن به هر آنچه که در زندگی می‌خواهید است. راندا برن، تهیه کننده و مدیر تولید مستند راز درباره‌ی این کتاب می‌گوید: «در حدود دو سال قبل زمانی‌ که درگیر کوهی از مشکلات مالی، خانوادگی و… بودم به طور تصادفی با کتاب دانش ثروتمند شدن (The Science of getting rich) آشنا شدم. بعد از مطالعه این کتاب، زندگی من متحول شد و دلیل این تغییر را بعد از مطالعه کتاب خواهید یافت. این دلیل پاسخ به سوالی است که همواره از خودم پرسیده‌ام: “چرا پاره‌ای از مردم غرق در ثروت هستند در حالیکه عده‌ای دیگر با همان میزان توانایی، استعداد و سلامت با کمبود و فقر دست و پنجه نرم می‌کنند؟” زمانی‌که مسیر زندگیتان را با کمک این کتاب کوچک تعیین می‌کنید در می‌یابید که این پاسخ فارغ از مقوله‌هایی از جنس تحصیلات، وضعیت، استعداد، محیط اطراف، توانایی‌های ذهنی، قدرت فیزیکی و جغرافیای محل است.»

میلیونر همسایهاین کتاب به قلم توماس استنلی و ویلیام دانکو است. بر اساس نظریات آقایان استنلی و دانکو، آدم‌های پولدار زیادی در همسایگی ما زندگی می‌کنند که ما تصورش را هم نمی‌کردیم تا این حد ثروتمند باشند. این دوستان تحقیقاتی در این زمینه انجام داده‌اند و دریافته‌اند که: تعداد بسیاری از آدم های پولدار «زیر سطح میانگین توقعاتشان» زندگی می‌کنند؛ و به جای اینکه پول‌های‌شان را خرج «اسباب بازی» بکنند، آنرا به سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای تبدیل می‌کنند. اینها کسانی هستند که هر وقت درآمدشان بیشتر شد، سبک زندگی‌شان یک شبه تغییر نمی‌کند… مثل ندیدبدیدها نمی‌روند سریعا محل سکونت‌شان را به بالاشهر انتقال بدهند… یک اتومبیل ۸ سیلندر بخرند و در کنار تمام سواحل دنیا سلفی بیاندازند. این جور آدم‌ها تا موقعی که خیال‌شان از تثبیت شدن وضعیت‌شان روشن نشود، با پول‌شان پُز نمی‌دهند و آن‌ را به نحوی عاقلانه سرمایه‌گذاری می‌کنند. این کتاب ارزش خواندن دارد و «اسباب بازی» نیست.

شما چند کتاب پولدار شدن را خوانده اید؟
آیا خواندن کتاب های معرفی شده در این مقاله، تغییر مثبت و پایداری در زندگی شما ایجاد کرده است؟
آموزش های کدام کتاب را بیشتر پسندیدید؟
نظرتان را برای ما بنویسید.

  انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 121

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما