آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش کسب مهارت در موفقیت برای پیشرفت و پولدار شدن ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

بهترین ایده برای ثروتمند شدن چیست؟


بهترین ایده برای ثروتمند شدن چیست؟

این روزها همه دنبال بهترین ایده برای ثروتمند شدن هستن اما نمی دونن چطور این کار رو بکنن یا از کجا شروع کنن. چطور می تونی بهترین ایده برای ثروتمند شدن رو پیدا کنی؟ چطور به ایده های پولساز برسی و زندگیت رو متحول کنی؟
این مقاله مفید و مختصر رو بخون تا ذهنت روشن بشه و جواب سوالهات رو بگیری.

۲ راهکار کلیدی برای ثروتمند شدن
ما تو دنیای جدیدی زندگی می کنیم و تعریف راه اندازی کار و کسب و ایده یابی تغییر کرده. حتما افرادی رو دیدی – یا در اخباری که دنبال می کنی چند نمونه شنیدی – که از راه های خیلی ساده به ثروت های بزرگی رسیدن. با این حساب حتما این سوال برات پیش اومده که راهکار اونا چی بوده؟ این افراد معمولا در یکی از دو گروه زیر قرار می‌گیرن:

اول) افرادی که با دنبال کردن علاقه‌شان به ثروت رسیدن!
وقتی زندگینامه آدم‌های موفق رو در هر زمینه‌ای بخونی، متوجه میشی چقدر به کاری که میکردن علاقه داشتن. همین علاقه اون‌ها رو به سمت کشف بهترین ایده برای ثروتمند شدن سوق داده.

دوم) افرادی که با یادگیری یک مهارت به ثروت رسیدن!
از هر مهارتی میشه به ثروت یا به بهترین ایده برای ثروتمند شدن رسید. فقط کافیه دنبال کسانی باشی که در اون مهارت بهترین هستن و روی خودشون سرمایه گذاری کردن تا کارشون رو درست انجام بدن. دقت کن که در هر مهارتی هم آدم های موفق داریم و هم آدم های ناموفق! و همیشه تعداد آدم های ناموفق خیلی بیشتر از تعداد آدم‌های موفقه.
چرا؟
چون باید صبر داشت. باید چیزهای جدید یاد گرفت. باید هر روز بهتر از دیروز شد. باید زمان گذاشت و فرصت داد. باید تعهد داشت. و کلی چیز دیگه… ولی این کار شدنیه و خیلی از افراد تونستن از مهارت‌هاشون به ثروت‌های هنگفتی برسن.

تشخیص فرصت برای ثروتمند شدن
برای اینکه به بهترین ایده برای ثروتمند شدن برسی لازمه فرصت ها رو تشخیص بدی. هر چیزی که دور و برت هست و ازش استفاده می کنی قبل از اینکه به دست تو برسه فقط یک ایده بوده. مهم نیست کامپیوترته یا گوشی موبایل یا حتی ماکارونی که شب قبل نوش جان کردی… همه این‌ها از یک ایده شروع شدن و تو هم باید یه ایده داشته باشی تا بتونی به ثروت برسی.

چطور ایده برای ثروتمند شدن پیدا کنی؟
برای اینکه بتونی بهترین ایده برای ثروتمند شدن رو پیدا کنی، لازمه با چرخه تشخیص فرصت آشنا بشی. با کمک چرخه تشخیص فرصت می‌تونی به ایده ها و طرح های ناب برای پولدار شدن برسیی.

چرخه تشخیص فرصت چیست؟
چرخه تشخیص فرصت، ۴ مرحله داره:
توجه کردن
کشف جنبه های مثبت
ایده و طرح
ناب آفرینی

توجه کردن
اولین مرحله برای یافتن بهترین ایده برای ثروتمند شدن توجه کردنه. تو باید به اطراف و کاروکسبت توجه کنی و ساده از کنار هیچ چیز رد نشی. این طوری کلی ایده های بکر پیدا میکنی. اگه احساس می‌ کنی ایده ای نمی بینی باید یک کار دیگه انجام بدی. یعنی به نیازهای ریز و درشتی که خودت و اطرافیانت دارین توجه کنی…چه فکری برای حل این نیازها به ذهنت میرسه؟ هر چقدر بیشتر این کار رو انجام بدی، حرفه‌ای تر میشی و ایده های بهتری کشف می کنی.
بذار یه مثال بزنیم: تصور کن داری توی خیابون راه میری و یه گوشه کلی آشغال می‌بینی که روی زمین ریختن. به جای ابراز احساس نارضایتی و دنبال مقصر گشتن و گفتن جملاتی مثل: مردم چقدر بی فرهنگ شدن… دولت پس چیکار میکنه؟ یه آشغال نمیتونن از زمین جمع کنند….و این مدل جملات…. سریع نوع نگرش‌ات رو تغییر بده و برای این مسئله به دنبال راه حل باش. شاید هیچوقت ایده‌ات برای جمع آوری زباله عملی نشه، ولی مهم اینه که نوع نگاهت عوض بشه. باید از یک آدم همیشه ناراضی تبدیل به فردی بشی که به اطرافش توجه می کنه و نیازها رو می بینه؛ و با قدرت خلاقیتش برای رفع اون نیازها به دنبال ایده می گرده.

کشف جنبه های مثبت
بعد از توجه کردن به اطراف، لازمه برای یافتن بهترین ایده برای ثروتمند شدن جنبه های مثبت هر چیز رو کشف کنی. سعی کن مدام از شرایط موجود ناراضی نباشی و غر نزنی. توی همین شرایط میتونی مثبت نگر باشی و جنبه های مثبت هر چیز رو ببینی.
در اوضاع فعلی اقتصادی کشور، خیلی از افراد مدام در حال غر زدن هستن؛ اما ثروتمندان توی همین اوضاع ثروتمندتر میشن. البته نه به خاطر پولدار بودنشون بلکه بخاطر عادت‌های درستی که برای خودشون شکل دادن. ثروتمندان در این اوضاع غر نمی زنن، بلکه جنبه های مثبت هر مسئله رو می‌بینن و از فرصت‌ها استفاده می کنن.

ایده و طرح
سومین قدم در چرخه تشخیص فرصت، رسیدن به ایده ها و طرح های مختلف است. وقتی راجع به ایده حرف میزنیم منظورمون اختراع یک چیز جدید یا راه اندازی یک کارخانه با کلی پرسنل نیست! (البته اگه بتونی همچین کاری بکنی که خیلی هم خوبه!) اما در واقع منظورمون اینه که با توجه به دو مرحله قبلی، احتمال زیادی وجود داره به ایده‌ای برسی که باعث ثروتمند شدنت بشه. مهم نیست اون ایده و طرح عملی هست یا نه، مهم اینه که ذهن تو فعال و نگرشت نسبت به قبل متفاوت شده. چون دیر یا زود بالاخره اون جرقه عملی و درخشان توی فکرت زده میشه.

ناب آفرینی
اگه بگیم ناب آفرینی مهمترین مرحله از چرخه تشخیص فرصت برای ثروتمند شدنه، اغراق نکردیم. ناب آفرینی…کلمه ای که شاید کمتر جایی شنیده باشی.
اگه مراحل قبلی از چرخه تشخیص فرصت رو به درستی سپری کرده باشی، در مرحله سوم به ایده و طرح های زیادی خواهید رسی. اما مهم اینه که کدوم ایده امکان عملی شدن داره و تو رو به پولدار شدن نزدیک می کنه.

۵ ایده برای پولدار شدن که صاحبانشون رو میلیونر کردن!
در بخش اول مقاله درباره چرخه تشخیص فرصت صحبت کردیم. برای اینکه این موضوع رو بهتر متوجه بشی به مثال های زیر توجه کن. شاید این ایده ها به ذهن افراد دیگه ای هم رسیده بوده، اما اونها از فرصت استفاده نکردن و شانس پولدار شدن رو از دست دادن!

۱- نوجوانی که برای پولدار شدن از دستورپخت مرباهای مادربزرگش استفاده کرد!
در حالی که موفق‌ترین کارآفرینان درآمد خود رو از ایجاد وب سایت‌های پرطرفدار به دست میارن، “فریزر دوهرتی” کار و کسب بزرگش رو از راه سنتی به دست آورد. فریزر پخت مربا رو از سن ۱۴سالگی و با دستورالعمل‌های مادربزرگش در آشپزخانه خونه‌شون شروع کرد. این مرباها به قدری پرتقاضا و محبوب شدن که فریزر وقتی ۱۶ ساله شد مدرسه رو ترک کرد که به گسترش کاروکسب خودش بپردازه. فریزر که حالا جوانی ۳۲ ساله است سالانه چیزی حدود ۵۰۰،۰۰۰ شیشه مربا می فروشه که این مقدار ۱۰٪ بازار مربای انگلیس را تشکیل می ده.

۲- شرکتی که از فروش عینک های ایمنی مخصوص سگ ها صاحب ثروت بزرگی شد.
این روزها سگ‌ها و سایر حیوانات خانگی جزء لاینفک زندگی افراد هستند. به همین دلیل چند تا دوست قدیمی تصمیم گرفتن برای سگ ها عینک بسازن! عینک برای سگ خانگی؟ شاید به نظرتون مسخره بیاد! اما این چند رفیق تونستن این ایده خودشون رو به تجارتی چند میلیون دلاری تبدیل کنن! مردم و رسانه‌ها توجه زیادی به محصولات اون‌ها نشون دادن. از جمله CNN, Women’s World, People, Regis and Kelly, National Geographic and Animal Planet. این گروه کار خودشون رو با عینک آفتابی برای سگ‌ها شروع کردن اما حالا محصولات متنوع دیگه‌ای هم دارن. این لوازم شامل کوله پشتی، جلیقه شنا، تی شرت، کلاه و اسباب بازی میشه.

۳- خانمی خانه دار مخترع بالشی شد که میشه اون رو داخل مایکروویو گذاشت!
کیم لوین، کیسه های کوچکی در طرح های مختلف با قابلیت نفوذ گرمای آرامش بخش اختراع کرد. کیم متوجه شد که اگر مقداری ذرت در یک کیسه ریخته، اون رو دوخته و بعد در مایکرو ویو قرار بده، یک بالش گرم و آرامش بخش درست میشه! او بدون معطلی به کمک چرخ خیاطی اش شروع به عملی کردن این ایده ساده کرد؛ و از اونجا بود که کار و کسب چند میلیونی‌اش آغاز شد. اوایل کیم این بالش‌ها رو به عنوان هدیه به دوستان و همسایه‌هاش می‌داد. اما به زودی متوجه شد بالش‌هاش بازار خوبی برای فروش دارن. او کم‌کم با فروشگاه‌های محلی وارد همکاری شد و بعد از مدتی از سایت‌های فروش معروف هم سفارش دریافت کرد. و حالا ایده ساده کیم تبدیل به یک تجارت چند میلیون دلاری شده.

۴- دانشجویی که برای پولدار شدن پیکسل‌های ۱ دلاری می‌فروخت!
در سال ۲۰۰۵ یک دانشجوی ۲۱ساله در انگلستان به نام الکس تیو صفحه وبی راه انداخت که از طریق اون پیکسل های ۱۰۰۰*۱۰۰۰ را به قیمت ۱ دلار می‌فروخت. با وجود اینکه این ایده خیلی ساده بود، اما به دلیل منحصر به فرد بودنش توجه زیادی جلب کرد. فقط در عرض چند ماه او صاحب ۱،۰۳۷،۱۰۰دلار درآمد شد. آخرین مورد آگهی در سایت الکس به قیمت ۳۸۱۰۰ دلار به فروش رفت. وب سایت های زیادی به تقلید از این سایت ایجاد شد که همگی با شکست مواجه شدن، چون این ایده دیگه تازه و جالب نبود.

۵- مردی که شرکتی تاسیس کرد تا بهانه‌های عالی برای نامه‌های غیبت از کار تهیه کنه!
آیا به عذر و بهانه برای غیبت از کار نیاز داری؟ در آمریکا شرکتی وجود داره که برای غیبت دانشجوها و کارمندها از محل کار یا دانشگاه، نامه‌های موجه و عالی دست‌وپا میکنه! این عذرهای اینترنتی هر کدوم به قیمت ۲۵ دلار فروخته میشن. این نامه ها می‌تونن از طرف یک دکتر متخصص، بیمارستان، احضاریه جعلی دادگاه یا حتی اعلامیه فوت باشن! صاحب این ایده کارش رو با ۳۰۰ دلار شروع کرد. اما حالا فقط با یک لپ‌تاپ و از خانه‌اش، به صورت ماهانه حدود ۱۵۰۰۰ سفارش دریافت میکنه!

پیدا کردن ایده برای پولدار شدن سخت نیست
شاید ایده‌های اول شما برای پولدار شدن عملی نشن یا خیلی هم پول به همراه نیارن. نباید ناامید بشی یا فکر کنی این کار شانس میخواد یا ایده‌ها قراره از مریخ به ذهنت برسن! مهم اینه که ذهنت رو تمرین بدی برای دیدن و شنیدن، برای پیدا کردن نیازهای بزرگ و کوچکی که میتونه برای پولدار شدن به کارت بیاد. من بهت قول میدم یکی از همین ایده ها مسیر کارآفرینی و کسب درآمدت رو متحول میکنه!

اما یه نکته مهم دیگه:
اقدام کن حتی اگر سرمایه زیادی نداری! هیچ زمانی بهتر از همین لحظه نیست!

  انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 112

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما