آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش کسب مهارت در موفقیت برای پیشرفت و پولدار شدن ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

مفهوم آموزش کارآفرینی به زبانی ساده


مفهوم آموزش کارآفرینی به زبانی ساده

برای اینکه مفهوم آموزش کارآفرینی را بفهمیم ابتدا باید آن را تعریف کنیم. از طریق تعریف مفهوم آموزش کارآفرینی و درک درست آن، می‌توانیم به جوهره وجودی،اهمیت و اهداف آن پی ببریم. این مسائل اساسی که از تعریف به وجود می آید، بعدا می‌تواند مبنایی برای مفهوم سازی آموزش کارآفرینی با مخاطبان مورد نظر باشد. آموزش کارآفرینی یا Entrepreneurship education ، امروزه به عنوان یک رشته تحصیلی در دانشگاه‌ها می‌باشد.

تفاوت آموزش کارآفرینی با یادگیری سازمانی
با بررسی ادبیات موجود و تعاریف مختلف، تعریف درستی از آموزش کارآفرینی وجود ندارد. برخی در کاربرد دو کلمه «آموزش کارآفرینی» و «یادگیری سازمانی» دچار اشتباه می‌شوند. درحالیکه تفاوت‌های مفهمومی بین این دو کلمه وجود دارد. آموزش کارآفرینی یک اصطلاح است که عمدتا در آمریکا و کانادا و یادگیری سازمانی در انگلستان و ایرلند استفاده می‌شود. عموما کارآفرینان به عنوان نوآوران در کسب و کار هستند. در حالی که دراکر کارآفرینان را به عنوان خالقان ثروت معرفی می‌کند.

تعریف مفهوم آموزش کارآفرینی
مفهوم آموزش کارآفرینی فرآیند تشخیص و کشف فرصت ها است که در آن فرد تلاش می‌کند توانایی خلاقیت، ریسک پذیری و ایده های خود را به عمل تبدیل کند. آموزش کارآفرینی یعنی آموزش برای آینده‌ای که نامعلوم است اما این آموزش، توانایی ایجاد سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند. اما تمرکز بیشتر بررسی‌ها در مورد آموزش کارآفرینی بر این است که: آموزش کارآفرینی یعنی ارتقاء نگرش کارآفرینی، مهارت‌ها و ویژگی های مدیریتی است.
۳۲ درصد آموزش کارآفرینی به نوعی یک فرآیند آموزشی است که هدف آن تأثیر روی نگرش و رفتار افراد و ارزش‌ها است. صرفا کارآفرینی به عنوان یک شغل نیست.
۳۲درصد دیگر از آموزش کارآفرینی کار کردن و ارتقاء مهارت های فردی است.
۱۸ درصد کسب مهارت های شخصی در کارآفرینی، برای ایجاد یک کسب و کار جدید است.
۹ درصد آن، شناخت فرصت‌هاست.
۹ درصد دیگر،مدیریت کسب و کارهایی کوچک موجود است.

بنابراین می‌توانیم بگوییم که یک کارآفرین به فردی اشاره می کند که توانایی تبدیل ایده ها به عمل است. این شامل خلاقیت، نوآوری و ریسک پذیری، و همچنین توانایی برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه ها برای دستیابی به اهداف است. بر این اساس، مفهوم آموزش کارآفرینی می‌تواند به عنوان فرآیند استفاده حرفه ای از دانش، نگرش، مهارت‌ها و صلاحیت‌ها تعریف شود. پس کارآفرینی فقط آموزش برای تبدیل شدن به صاحبان کسب و کار مستقل نیست. کارآفرینی در مورد ایجاد و پرورش یک محیط یادگیری است که ویژگی ها و رفتارهای کارآفرینی را تقویت می کند. مانند تبدیل شدن به یک متفکر خلاق و مستقل، تقویت ریسک پذیری و مسئولیت پذیری و ارزیابی است.

  انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 114

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما