آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش کسب مهارت در موفقیت برای پیشرفت و پولدار شدن ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

با مدیریت‌ مالی پنج حساب طلایی، پول پارو کنیم


با مدیریت‌ مالی پنج حساب طلایی، پول پارو کنیم

بودجه بندی حقوق ماهیانه به گونه ای که بتوانیم با آن به خرید مایحتاج زندگی بپردازیم و همچنین هزینه های ثابت ماهیانه مثل هزینه ی شارژ و آب و برق و گاز را بپردازیم از دغدغه های مهم در زندگی محسوب میشود. یعنی مدیریت‌مالی . حقوق ماهیانه باید علاوه بر هزینه ها بتواند به پس انداز هم کمک کند. بنابراین مدیریت‌مالی و بودجه بندی که با برنامه ریزی انجام میشود کمک میکند تا بهتر بتوانم از حقوق ماهیانه استفاده کنیم. برنامه ریزی مالی در زندگی اهمیت زیادی دارد مخصوصا برنامه ریزی که روی اصول باشد و باعث شود که کمتر با بحران مالی مواجه شویم. بودجه بندی برای خرید و همچنین برای حقوق ماهیانه میتواند از هدر دادن پول و خرید کالاهای غیر ضروری جلوگیری کند. بنابراین همیشه از قبل برنامه ریزی کنید تا بودجه‌ی کافی برای پرداخت داشته باشید.

روشهای برنامه ریزی مدیریت‌ مالی
– اگر ماهیانه خرید انجام میدهید حتما باید یک بودجه برای آن در نظر بگیرید. خرید کالاهای بزرگ نیاز به پس انداز دارد پس با کنترل صحیح میتوانیم به پس انداز کردن هم کمک کنیم تا بتوانیم کالاهایی را که قیمت های بالاتری دارند را هم تهیه کنیم. گاهی اوقات کالاهایی که مورد نیاز ما نیستند نه تنها باعث هدر دادن پول میشوند بلکه باعث میشود که نتوانیم هزینه های ضروری را بپردازیم.

– عادت های بد پول خرج کردن را با بودجه بندی برطرف کنید. هزینه های ثابت دیگری مثل اجاره، قسط و بازپرداخت وام ها هزینه های مهم هستند که میتوان با کنترل و بودجه بندی دیگر هزینه ها، پرداخت این مبالغ را آسان تر کرد. همیشه اهداف مالی خود را در نظر بگیرید؛ مثلا برای خرید کالاهایی که در ماه های آینده برای آن برنامه ریزی کردید از قبل باید مقداری پس انداز کرده باشید مخصوصا کالاهای مهمتر و یا با قیمت بالاتر اگر جزئی از اهداف شما هستند باید از قبل برای آنها برنامه ریزی مالی انجام شود.

– هزینه های آموزشی نیز بخشی از هزینه هایی است که باید پرداخت شوند خیلی از اوقات میتوان با پس اندازی که از قبل داشتیم کمک هزینه ای را برای آموزش خود در نظر بگیریم در این صورت با یک برنامه ریزی خوب، هم به کار و فعالیت برای درآمد زایی مشغول میشویم و هم اطلاعات و روش های کاربردی خود را به روز و کارآمدتر میکنیم. آیا شما هم در مدیریت درآمد خود با مسئله مواجه هستید؟

نتیجه
همیشه مدیریت مالی و برنامه ریزی مالی در زندگی به ما کمک میکند تا کمتر دچار بحران مالی شویم.

بودجه بندی حقوق ماهیانه برای هر کالایی که مورد نیاز ماست باعث میشود هم خرید بهتر انجام دهیم و هم از هدر دادن پول خود برای خریدهای غیر ضروری جلوگیری کنیم و در نهایت مبلغ قابل توجهی از درآمد ماهیانه را پس انداز کنیم.

کلام آخر:
مدیریت‌مالی دربرگیرنده چگونگی افزایش سرمایه (تامین مالی)، و نحوه تخصیص آن است (به عنوان مثال بودجه بندی سرمایه‌ای).
این امر تنها مختص بودجه بندی منابع بلند مدت نیست؛ بلکه منابع کوتاه مدت مانند دارایی‌های جاری را نیز در بر می‌گیرد. بنابراین مدیریت‌مالی نیازمند مدیریتی اثربخش و کارآمد پول (وجوه/منابع مالی) به منظور دست یابی به اهداف مالی و افزایش ثروت است.

  انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 109

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما