آموزش | پیشرفت | پولدار شدن

آموزش مهارت در کسب موفقیت ( موفقیت مالی | روانشناسی ثروت | کسب و کار آنلاین )

دانلود کتاب خودت باش دختر


دانلود کتاب خودت باش دختر

خودت باش دختر
نویسنده: ریچل هالیس
مترجم: هدیه جامعی
تعداد صفحات: 278
فرمت کتاب: pdf

خودت باش دختر نوشته ریچل هالیس از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۸ است. هالیس در این کتاب به دختران می‌گوید: از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌تان گفته شده دست بردارید تا تبدیل به همان کسی شوید که واقعا هستید.
ریچل هالیس مفاهیمی چون خودباوری، مسئولیت‌پذیری و لازمه‌های زندگی شاد و رضایتمندی را در زندگی زنان و دختران، در کتابی با عنوان خودت باش دختر مطرح کرده است. هالیس در این کتاب به زبانی ساده و روان تصاویر قالبی شکل گرفته توسط جامعه، رسانه و خانواده را مورد بررسی قرار می‌دهد، سپس الگوی طبیعی و روش دیگری برای خوشبختی ترسیم و معرفی می‌شود.

ریچارد هالیس در مقدمه کتابش و در نامه‌ای سرگشاده به تمامی دختران و زنان اینطور نوشته‌ است: «کدام حقیقت؟ تو و فقط خود تو مسئول آدمی هستی که می‌شوی و همچنین مسئول میزان شادی و رضایتی که از زندگی داری. این مفهوم اصلی کتاب من است. اما اشتباه نکنید. من قرار است برای شما صدها داستان خنده‌دار، عجیب، خجالت‌آور، غم‌انگیز یا مسخره تعریف کنم که تمامشان به یک حقیقت ختم می‌شوند: زندگی تو به خودت بستگی دارد.»

خواندن کتاب خودت باش دختر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم
مطالعه کتاب خودت باش دختر را به تمامی دختران و زنان پیشنهاد می‌کنیم. به‌کارگیری مهارت‌های یاد شده در کتاب پیش‌رو زمینه رضایتمندی و خودباوری را در وجود دختران پدید می‌آورد.

فهرست کتاب
فصل اول: دروغ: چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد‌
فصل دوم: دروغ: از فردا شروع می‌کنم
فصل سوم: دروغ: من به اندازۀ کافی خوب نیستم
فصل چهارم: دروغ: من از تو بهترم
فصل پنجم: دروغ: دوست داشتن او برای من بس است
فصل ششم: دروغ: «نه» جواب نهایی است
فصل هفتم: دروغ: من در روابط خصوصی با شریک زندگی‌ام خوب عمل نمی‌کنم
فصل هشتم: دروغ: مادر بودن را بلد نیستم
فصل نهم: دروغ: من مادر خوبی نیستم
فصل دهم: دروغ: الان باید خیلی جلوتر از این‌ها می‌بودم
فصل یازدهم: دروغ: بچه‌های مردم خیلی منظم‌تر و مؤدب‌تر هستند
فصل دوازدهم: دروغ: باید خودم را کمی کوچک کنم
فصل سیزدهم: دروغ: می‌خواهم با مت دیِمون ازدواج کنم
فصل چهاردهم: دروغ: من یک نویسندۀ مزخرفم
فصل پانزدهم: دروغ: هرگز نمی‌توانم از این مرحله گذر کنم
فصل شانزدهم: دروغ: نمی‌توانم حقیقت را بگویم
فصل هفدهم: دروغ: وزنم بیانگر شخصیتم است
فصل هجدهم: دروغ: نیاز دارم از هر راه ممکن به بی‌خیالی بزنم
فصل نوزدهم: دروغ: تنها یک راه درست برای زیستن وجود دارد
فصل بیستم: دروغ: من به یک قهرمان نیاز دارم

نقدی بر کتاب
این کتاب ۲۰ فصل دارد به طوری که در هر فصل درباره یک دروغ که امکان دارد هر شخصی دربارهٔ خودش بگوید، حرف می‌زند. اما آنچه که می‌تواند نقطه تمایز خودت باش دختر با کتاب‌های انگیزشی باشد این است که هالیس دقیقا از خودش شروع به صحبت می‌کند. او از گذشته‌ای دور شروع می‌کند و سختی‌ها و شکست‌هایش را به مخاطب بازگو می‌کند. اما در حال حاضر آنچه که دربارهٔ او واضح و مبرهن است این است که هالیس یک زن موفق و شاد و سرزنده است. اما منشا این حال خوب با وجود تمام مشکلاتی که از سر گذرانده کجاست؟

هالیس علاوه بر صحبت دربارهٔ این سختی‌ها و هم چنین دروغ ها، راه حل‌هایی که برای کنترل این وضعیت، انجام داده است را هم با خواننده در قالب «آنچه به من کمک کرد» در میان می‌گذارد. ریچل هالیس هر فصل را با ذکر یک خاطره، تجربه و یا اتفاق شروع می‌کند و از دل این تجربیات دروغی را که می‌خواهد دربارهٔ آن سخن بگوید را بیرون می‌کشد. این تجربیات گاهی کاملا روزمره و همه گیر هستند و گاهی بالعکس، تنها در زندگی عدهٔ کمی از ما رخ داده‌اند و مخاطبان زیادی این تجربه را ندارند. دروغ‌هایی که نویسنده ذکر می‌کند در واقع توسط جامعه، رسانه ها، خانواده‌ها و. . ساخته شده‌اند و حالا خیلی از ما به عنوان یک باور به این دروغ‌ها اهمیت می‌بخشیم دروغ‌هایی که می‌توانند زندگی و آرامش یک شخص را تخریب کنند. گاهى اوقات تصمیم به تمام کردن یک رابطه، حتی اگر به قیمت شکسته شدن قلبتان تمام شود، بزرگ‌ترین لطف در حق خودتان است.

برخی از سرفصل‌های این کتاب عبارت‌اند از: شادی من وابسته به دیگری است، از فردا شروع می‌کنم، به اندازه کافی خوب نیستم، تاکنون باید پیشرفت‌های بیشتری می‌کردم، من براساس وزنم تعریف می‌شوم و… اما یک نکته دربارهٔ این کتاب وجود دارد و آن هم این است که هالیس‌ترجیح داده که مخاطبانش تنها زنان باشند. این از انتخاب عنوان کتاب شروع می‌شود و در همهٔ فصل‌ها نیز قابل لمس است اما از نظر من هر شخصی فارغ از جنسیتش می‌تواند این کتاب را بخواند و از آن استفاده کند. از نظر من این کتاب در دستهٔ کتاب‌های انگیزشی قرار نمی‌گیرد چرا که تصویری که از این کتاب‌ها در ذهن ما به وجود آمده تنها این است که «اگر بخواهی می‌توانی پس همین حالا دست به کار شو.» اما خودت باش دختر در تلاش است مخاطبان را به آگاهی و باور نسبی نسبت به شخصیت خود برساند و حتی به نقل از جسیکا هونگر می‌توان گفت در این کتاب ریچل هالیس را همانند یک رهبر تشویق کنندگان مشاهده نمی‌کنیم. اگر به خاطر اتفاقات خوب قدردان گذشته نیستید پس نمی‌توانید تقصیر اتفاقات بد و ناخوشایندی را که در زندگی‌تان می‌افتد هم گردن گذشته بیندازید.


مبلغ واقعی 20,000 تومان    55% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 557

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

Iran , Tabriz

تمامی حقوق این سایت متعلق به app 8090 می باشد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما